تلاش و اراده

212 درجه فارنهایت = 100 درجه سانتیگراد

 

وقتی تو یک درجه حرارت بیشتر به آب میدی باعث تفاوتی میشی که همون تبدیل شدن آب گرم به بخار هست که می تونه قدرت و انرژی حرکت یک ماشین رو فراهم کنه یک فرایند زیبا و نه چندان پیچیده که باعث میشه بفهمیم که هر کاری رو قادریم انجام بدیم.
رازی برای موفقیت وجود نداره و همه چیز به طور غریزی در ما وجود داره.

 

موفقیت در هرچیزی یک اصل اساسی داره : تلاش

و در بیشتر موارد برای رسیدن به نتایج چشمگیرتر به تلاش بیشتری نیاز داریم که در واقع همون اضافه کردن یک درجه  به حرارت است.
در 212 درجه فارنهایت آب به جوش می آید و تبدیل به بخار می شود و بخار است که می تواند یک لوکوموتیو را به حرکت در آورد.

یک درجه اضافه باعث مقدار زیادی تغییر می شود و یک درجه تلاش بیشتر در کار و زندگی خوب را تبدیل به عالی خواهد کرد. 

اختلاف متوسط برای پیروز شدن  در تمامی مسابقات مهم  25 سال گذشته ( در ورزش گلف) کمتر از 3 ضربه بوده است.

اختلاف بین کسی که  در مسابقات المپیک مدال طلا می گیرد و ورزشکاری که هیچ مدالی نصیبش نمی شه خیلی کم و ناچیز هست. در المپیک 2004 در مسابقات دوی 800 متر مردان اختلاف تنها 71 صدم ثانیه بود.

در مسابقات اتومبیلرانی 500 مایل ایندیانا پولیس (که یک مسابقه بسیار معتبر اتومبیل رانی است) اختلاف بین نفر برنده و بازنده در 10 سال گذشته به طور متوسط 1.54 ثانیه بوده است. نفر اول برنده 1.278.813 دلار و نفر دوم 621.321 دلار یعنی تفاوت معادل 657.492 دلار ( فقط به خاطر 1.54 ثانیه).

این زندگی توست و تو مسوولی برای نتایجی که به دست می آوری. برای به دست آوردن چیزهایی که هیچ زمانی نداشتیم باید کارهایی انجام بدیم که تابه حال انجام نداده ایم.

تنها چیزی که بین یک انسان و خواسته اش در زندگی وجود داره، اراده ای است که باعث می شه تلاش کنه و ایمان و باور این که هر چیزی امکان پذیره.

یکی از زیباترین موازنه های زندگی اینه که ما هیچ وقت نمی تونیم به کسی کمک کنیم قبل از این که اول به خودمون کمک کنیم ومراقب خودمون باشیم.

داشتن  یک هدف تعریف شده و مشخص و تمرکز روی اون  باعث به وجود آمدن تصورات زیبا و الهامات و شور وهیجان برای رسیدن به اون می شه مثل نور یه فانوس دریایی که مه رو در شب می شکافه.

 

استقامت حتما نباید در یک مسابقه طولانی و دوره های بلند مدت باشه می تونه به دوره های کوتاه تر تقسیم بشه و استقامت در تک تک این مقاطع باشه یعنی یکی به دنبال دیگری.

ادیسون گفته خیلی از شکست های زندگی زمانی اتفاق می افته که اشخاص نمی دونستند چقدر به موفقیت نزدیک بودن زمانی که از تلاش نا امید شدند و دست کشیدند ( شاید بشه گفت فقط یه درجه  حرارت و تلاش  بیشتر می تونست اونا رو به اون چیزی که می خواستند برسونه).

اینچ ها و سانتیمترها هستن که باعث می شن یه نفر قهرمان بشه.

می دونین چرا آدم ها وقتی بزرگ می شن با خودکار می نویسن؟

چون اگه غلط بنویسن دیگه نتونن پاکش کنن ولی می دونین اعتقاد من چیه؟

این که :

 

ماهی رو هر موقع از آب بگیری تازه است، به هر اشتباهی می شه فرصت داد به شرطی که دیگه اون اشتباه دوباره  تکرار نشه. زندگی رو با مداد بنویس و هر جا که لازم باشه پاکش کن و اشتباهت رو جبران کن می تونی این کار رو بکنی فقط  و فقط حواست باشه زیاد پاک نکنی که کاغذ زندگیت پاره بشه، این مهمه.

 

 

 

 

یادت نره یک لحظه می تونه سرنوشت و آینده رو عوض کنه فقط یک لحظه و تمام آینده به همین یک لحظه و تصمیم  وابسته است.

 

 

منبع : خانه مدیران جوان

 

 

مرااینجا هم می توانید بخوانید.

 

 

 

 

/ 2 نظر / 5 بازدید